KN Nippo na Tanabacie

24 czerwca 2017 wolontariusze z Nippo wyruszyli, by pomagać w organizacji festiwalu Tanabata Na Pradze w Noc Kupały 2017.

 Między wszystkimi zadaniami, nasi wolontariusze znaleźli też chwilę na relaks 😉

Tanabata Na Pradze w Noc Kupały to festiwal organizowany przez grupę artystyczną 喜びの公園 (pl. Ogród Radości). Jego głównym celem są edukacja i promocja kultury japońskiej przez pokazywanie jej w perspektywie polskiego folkloru. Pokazy, warsztaty, stoiska, wykłady – wszystko to składało się na poznanie zwyczajów, produktów i historii obu kręgów kulturowych.

Mimo że impreza rozpoczęła się w samo południe, już od 9.00 rano wolontariusze nosili stoły, dekorowali salę i udzielali pomocy wystawcom. Przez cały czas trwania festiwalu wolontariusze Nippo stali dzielnie na posterunku – udzielali informacji, prowadzili warsztaty, a także we współpracy z Polskim Związkiem Shōgi organizowali stanowisko shōgi.
Okazali się również niezastąpieni w zakresie promowania imprezy, a także w szybkim poruszaniu się po Warszawie w obliczu wyniknięcia sytuacji podbramkowych.

W wyniku owocnej współpracy, koło zostało współorganizatorem festiwalu i już teraz angażuje się w przygotowania do przyszłorocznej edycji Tanabaty.